![](https://athlitikometopo.gr/wp-content/uploads/2022/01/image_editor_output_image1688370903-1641753319226.jpg)
Στην απόκτηση του Χάρη Σουβατζόγλου προχώρησε ο Αιολικός. Ο Σουβατζόγλου με καταγωγή από το Αίγιο αγωνίζεται στο κέντρο της άμυνας ενώ στο παρελθόν έχει περάσει από τον Παναιγειάλιο και την Αγία Παρασκευή στην Αθήνα.
Η ανακοίνωση:
Η διοίκηση του ΑΕΠΣ Αιολικός ανακοινώνει την απόκτηση του ποδοσφαιριστή Χάρη Σουβατζόγλου.
Ο 21χρονος (3/6/2000) κεντρικός αμυντικός αγωνιζόταν στον Χαραυγιακό, μετρώντας 7 συμμετοχές στον 5ο Όμιλο της Γ’ Εθνικής. Στην ίδια κατηγορία φόρεσε επίσης τη φανέλα του Παναιγιαλείου (2020-21), ενώ έχει αγωνιστεί και δύο σεζόν στην Α’ ΕΠΣΑ με την Αγία Παρασκευή.
Χάρη, καλώς ήρθες στον Αιολικό!
Σου ευχόμαστε πολλές αγωνιστικές επιτυχίες και μια υγιή σεζόν.