![](https://athlitikometopo.gr/wp-content/uploads/2022/01/FB_IMG_1642876257666.jpg)
Μεγάλο ντέρμπι αύριο στο πρωτάθλημα της Λήμνου. Στην Ατσική ο τοπικός Ηρακλής θα υποδεχθεί τον Κεραυνό Αγίου Δημητρίου. Οι δύο ομάδες βρίσκονται στου 28 βαθμούς έχοντας την 2η και 3η θέση αντίστοιχα.
Νωρίτερα σήμερα ο Κάσπακας πέρασε από τον Κοντιά επικρατώντας με 3-0 του Φιλοκτήτη και πέρασε στην 1η θέση με 30 βαθμούς. Να σημειωθεί πως ο Κεραυνός όπως και ο Κάσπακας έχουν ματς λιγότερο.
Ρέφερι της συνάντησης ο έμπειρος Λουμπόνια με επόπτες τους Γλίτζο και Σιδηρόπουλο. Παρατηρητής ο Μάντζαρης.