![](https://athlitikometopo.gr/wp-content/uploads/2022/08/image_editor_output_image-246175729-1661787115466.jpg)
Συνεχίζει την προετοιμασία με φιλικά εκτός Λέσβου ο Αιολικός.
Μετά την λευκή ισοπαλία στο φιλικό που έδωσε με το Βύζαντα Μεγάρων το Σάββατο που μας πέρασε, ο Αιολικός το Σάββατο θα βρεθεί στην Ηγουμενίτσα στα αποκαλύπτήρια του Θεσπρωτού ενόψει Superleague 2.
Άλλωστε στην ομάδα είναι προπονητής ο μεγάλος Χουαν Ραμον Ροτσα που έχει βρεθεί στη Βούλα παρακολουθώντας προπονήσεις της Rush Greece του Τζιμ Αντωνάκα.
Αναμφίβολα ένα δυνατό τεστ για το συγκρότημα του Θοδωρή Γιακαλή.