![](https://athlitikometopo.gr/wp-content/uploads/2022/10/image_editor_output_image1925546531-1666706025556.jpg)
Και επίσημα την έναρξη της συνεργασίας της με τον προπονητή Μάριο Λουτραγώτη ανακοίνωσε η Προοδευτική. Ο Γεραγώτης τεχνικός ήδη κάθισε στον πάγκο της ομάδας στο δύσκολο ματς με το Διαγόρα.
Ήδη ο παλαίμαχος άσος έχει αναλάβει την ομάδα και πλέον θα προσπαθήσει για το καλύτερο δυνατό της Προοδευτικής στην Α’ Κατηγορία. Ο Λουτραγώτης είχε συμφωνήσει στην αρχή της σεζόν με τον Αρίωνα Παλαιοκήπου όμως η Γεραγώτικη ομάδα δήλωσε πως δεν θα αγωνιστεί εν τέλει στο πρωτάθλημα.
Παράλληλα η Προοδευτική ανακοίνωσε και την απόκτηση του επιθετικού Ρομεο Ντερβισι από τη Φίλια.
Η ανακοίνωση:
Η Προοδευτική ανακοινώνει την έναρξη συνεργασίας με τον προπονητή Μάριο Λουτραγώτη .
Μάριε καλωσήρθες στην ομάδας μας !
Καλή δύναμή και πολλές επιτυχίες !