![Φωτογραφία: Ι.Τσικνής](https://athlitikometopo.gr/wp-content/uploads/2023/05/342506678_3343438992578126_6910188838877407797_n-1024x644.jpg)
Και πριν λίγα χρόνια είχε πέσει στο τραπέζι, τώρα το σενάριο ενός τελικού κυπέλλου στη Μυτιλήνη ξανά έρχεται. Την ώρα που οι άλλες πόλεις διώχνουν τον τελικό η Μυτιλήνη τον καλεί. Η ΕΠΟ λογικά δε θα την χαλάει και αν πει το ΝΑΙ η αστυνομία ίσως δούμε τελικό στη Μυτιλήνη. Ο Στρατής Κύτελης πάντως το θέλει.
Η ενημέρωση:
Δήμαρχος Μυτιλήνης, Στρατής Κύτελης, πήρε την πρωτοβουλία και απέστειλε πρόταση στην Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία (ΕΠΟ) και στον Πρόεδρο της, Παναγιώτη Μπαλτάκο, προκειμένου να φιλοξενηθεί στο Δημοτικό Στάδιο Μυτιλήνης, ο Τελικός Κυπέλλου Ελλάδος αγωνιστικής περιόδου 2022-2023, ανάμεσα στις ομάδες ΑΕΚ-ΠΑΟΚ.
Ο Τελικός Κυπέλλου θα αποτελέσει ένα μεγάλο αθλητικό γεγονός για το νησί μας.
Ήδη έχουν γίνει οι πρώτες ενέργειες για τις απαιτούμενες εγκρίσεις.