![](https://athlitikometopo.gr/wp-content/uploads/2024/04/FB_IMG_1712168143679-1024x568.jpg)
Άτυπος κυπελλούχος Λέσβου ο Αιγέας Πλωμαρίου που αναδείχθηκε νικητής στο τουρνουά της Λέσβου και θα πάει στον τελικό της ένωσης κόντρα είτε στον Ηρακλή Ατσικής είτε στον Κάσπακα.
Στο χθεσινό ματς ο Αιγέας ισοφάρισε στο συνολικό σκορ με σουτ του Κλούρα με το ματς εν τέλει να πηγαίνει στην παράταση. Εκεί ο Τοπάλι έκανε το 2-0 με τον Αετό όμως που έπαιζε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Βλαστέλλη να μειώνει 2-1 με τον Ταξιάρχη Μανούσο και να πηγαίνει το ματς στα πέναλτι.
Εκει ο Αιγέας πήρε τη νίκη με 4-2 με τον τερματοφύλακα Παπαλόπουλο να αστοχεί κόντρα στον Ζαχαρή στο τελευταίο πέναλτι του Αετού.