![](https://athlitikometopo.gr/wp-content/uploads/2021/04/Aiolikos_Panargeiakos_Keri2.jpg)
Ο Λορι Κερι που αγωνίστικε με επιτυχία στον Αιολικό και ένα διάστημα στην Καλλονή πριν από μερικά χρόνια τη φετινή σεζόν αγωνίζεται στην Καλαμάτα.
Η Μαύρη Θύελλα όπως συνηθίζεται να αποκαλείται εχθές επικράτησε 2-0 του Αστέρα Βλαχιώτη. Ο Κερι σημείωσε μετά από όμορφη εκτέλεση το 2-0 για την Καλαμάτα που βρίσκεται στην 1η θέση του Νοτίου ομίλου της Football league με το Νίκο Αναστόπουλο στο τιμόνι και ο Σωτήρης απλά ήταν και πάλι απολαυστικός.