![](https://athlitikometopo.gr/wp-content/uploads/2021/06/IMG_20210609_163603_523.jpg)
Εδώ και λίγες ώρες η Ελλάδα πανηγυρίζει πλέον την 2η της πρόκριση στα ημιτελικά του Roland Garros.
Μετά τον εντυπωσιακό,ώριμο και απόλυτα συγκεντρομένο χθες Στέφανο Τσιτσιπά που επικράτησε άνετα με 3-0 του κακού του δαίμονα Μεντσεβ,η Μαρία Σάκκαρη πριν από λίγο πήρε σπουδαία και ιστορική πρόκριση επικρατώντας με 2-0 της Σβιατεκ.
Δύο πολύ σπουδαίες διακρίσεις για την χώρα μας στο μεγάλο τουρνουά του Παρισιού.