![](https://athlitikometopo.gr/wp-content/uploads/2020/10/FB_IMG_1603581845800.jpg)
Η ΕΠΣ Λέσβου ανακοίνωσε τους δύο ομίλους για την Α Κατηγορία στο νησί της Λέσβου. Με τις ομάδες να αυξάνονται κατά τρεις,Διαγόρας Αγίας Παρασκευής και ΠΓΠΣ Άναξος-Σκουτάρου πήραν το εισιτήριο ανόδου. Ο Αετός Λουτρών επιστρέφει από την παρουσία του στη Γ Εθνική.
Η ιστορική ομάδα της Αγίας Παρασκευής επιστρέφει στην Α κατηγορία μετά από δύο χρόνια απουσίας με στόχο να ξανά πρωταγωνιστίσει.
![](https://athlitikometopo.gr/wp-content/uploads/2021/06/image_editor_output_image903316886-1624614978723.jpg)
Η τοποθέτηση των ομίλων έγινε με γεωγραφικό χαρακτήρα.