![](https://athlitikometopo.gr/wp-content/uploads/2021/10/FB_IMG_1634837118235.jpg)
Σε ένα ωραίο απόγευμα στο Δημοτικό στάδιο Μυτιλήνης, οι βετεράνοι της Λέσβου, οι παλαιμάχοι του Παλλεσβιακού, η αστυνομία και διαιτητές της ΕΠΣΛ έπαιξαν ποδόσφαιρο με σκοπό να μαζεψουν χρήματα για την αγορά απινιδωτών στα γήπεδα της Λέσβου. Αρκετός κόσμος (θα μπορούσε και περισσότερος…είναι η αλήθεια) βρέθηκε στον Ταρλά για αυτό τον ιερό σκοπό.
![Μπορεί να είναι εικόνα 14 άτομα, συμπεριλαμβανομένου του χρήστη Θεαγενης-Δεσποινα Διονυσατος, άτομα που στέκονται και εξωτερικοί χώροι](https://scontent.fath7-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/247012623_5100765666606755_2825939219910506569_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_rgb565=1&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_eui2=AeGo8TeMKRFR-Ve9F5hU3KcDcQ-7IFblnftxD7sgVuWd-7uaThvFKgYZMe-bzJv7hD5KrNgmrB_mlLHoK1YNBaSb&_nc_ohc=aVDB6G9w_b8AX-gR3wG&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=e4b2b09e3d18d17783fc2e63a2d35763&oe=619561BA)
![Μπορεί να είναι εικόνα 14 άτομα, άτομα που στέκονται και εξωτερικοί χώροι](https://scontent.fath7-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/247172840_3019811411639542_8859628989894103188_n.jpg?_nc_cat=106&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_eui2=AeFriT01fKU9W0MvM5VA9jrtYPBX9gZSFUlg8Ff2BlIVST63Jgio32XwgL6QDB-Y83bfp1r37D1eR2kNR-NM9ynA&_nc_ohc=mwnaNfNmC08AX8I8MCb&_nc_oc=AQnw_UTKXKoE6ldOPribHPz14IsvK0nReu1uGlyqmBwZbU9kZR25Mqx3DvSjK218cfs&tn=9qbWNiSmmRAnqN17&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=4e735831a96215849b809fd8653f1e6d&oe=6198B523)
Με την ομάδα της αστυνομίας αγωνίστικαν αρκετοί παίκτες του τοπικού όπως ο Νίκος Τριανταφυλλόπουλος και ο Γρηγόρης Χατζέλλης αλλά και ο προπονητής της Σαπφούς Μάριος με τον αδερφό του και συνεργάτη του Γιώργο Δασκάλου.
Στον Ταρλά παρευρέθηκε και η τοπική αυτοδιοίκηση με τον ποδοσφαιρόφιλο Δήμαρχο Μυτιλήνης Στρατή Κύτελη που έκανε μάλιστα και βραβεύσεις αλλά και τον αντιπεριφερειάρχη Παναγιώτη Χριστόφα.