![](https://athlitikometopo.gr/wp-content/uploads/2022/05/image_editor_output_image1536672307-1652885331888.jpg)
Σε ανανεώσεις προχώρησε ο Αλκιβιάδης αλλά και στην πρώτη του μεταγραφή. Η νεοφώτιστη ομάδα από το Κάτω Τρίτος συμφώνησε για να ανανέωση σήμερα με επτά ποδοσφαιριστές.
Ο λόγος για τους Βύρωνα Σταυρινό, Μαρίνο Ανήφορο, Χρήστο Κόμβο, Χρήστο Παλαμίδα, Μιχάλη Χατζηβαγιάννη, Παντελή Μιχαλακέλλη αλλά και το μεγάλο του κανόνι και πρώτο σκόρερ της Β΄ΕΠΣΛ πέρυσι με 27 τέρματα Ρονάλντο Σιμόνι που για ακόμη μία σεζόν αποφάσισε να ενισχύσει την ομάδα που αγαπάει και τον αγαπούν.
Παράλληλα η πρώτη κίνηση του Αλκιβιάδη είναι ο Μοδέστος Χατζησπύρος που την προηγούμενη σεζόν πανηγύρισε την άνοδο με τον Παπανικολή Ερεσού ενώ ακόμη έχει παίξει σε Βύρων Μόριας, ΑΟΜ, Κεραυνό Αφάλωνα και Ολυμπιακό Λιοσίων.