![](https://athlitikometopo.gr/wp-content/uploads/2023/06/Screenshot_20230603_184840_Instagram-1024x577.jpg)
Η πιο γιορτινή μέρα είναι αύριο για τον Αιολικό μετά το μακρινό 1986. Η ιστορική ομάδα της Λέσβου επιστρέφει στη Β Εθνική εκεί όπου έστω και για λίγο μεγαλούργησε και λίγο έλειψε τότε σε μία σεζόν να βρεθεί και στην πρώτη κατηγορία.
Μοναδικά πράγματα ετοιμάζει η διοίκηση. Βραβεύσεις, πυροτεχνήματα, γέλιο και πολλές συγκινήσεις. Το αγωνιστικό κομμάτι έρχεται σε δεύτερη μοίρα καθώς και ο Αιολικός αλλά και η Κοζάνη θα παίξουν στη Superleague 2 τη νέα σεζόν.
Άυριο στις 17:00 όλοι οι δρόμοι οδηγούν στον Ταρλά.