![](https://athlitikometopo.gr/wp-content/uploads/2023/09/FB_IMG_1695724915272.jpg)
Απίστευτο, τραγικό αδιανόητο ότι το Εθνικό Καυτατζόγλειο στάδιο Θεσσαλονίκης το μεγαλύτερο στην πόλη δεν είναι σε θέση πλέον για να φιλοξενεί αγώνες Super League 2.
Έτσι ο Ηρακλής θα αναγκαστεί να ξεσπιτωθεί παίζοντας στο Κιλκίς ως γηπεδούχος.
Πραγματικά η πολιτεία αδιαφορεί για ένα ιστορικό στάδιο ενώ πριν κάποια χρόνια η διοίκηση με υφυπουργό το Λευτέρη Αυγενάκη αρνήθηκε να νοικιάσει το στάδιο στην ΠΑΕ ΠΑΟΚ που θα αναλάμβανε όλα τα έξοδα της συντήρησης του ώστε να φτιαχτεί η νέα Τούμπα.