![](https://athlitikometopo.gr/wp-content/uploads/2024/01/FB_IMG_1706711689819-1024x775.jpg)
Στα ημιτελικά του Κυπέλλου Λέσβου προκρίθηκε ο Διαγόρας Αγ. Παρασκευής. Η ομάδα του Θοδωρή Παπαλόπουλου επικράτησε πριν λίγο στο γήπεδο της Πέτρας 1-0 κόντρα στον Αρίωνα Μήθυμνας.
Το μοναδικό γκολ της συνάντησης πέτυχε ο νεαρός Άγγελος Σαρίκης στο 53 ‘. Ο Διαγόρας που συνεχίζει αήττητος σε πρωτάθλημα και κύπελλο θα συναντήσει στα ημιτελικά του Κυπέλλου τον Αετό Λουτρών, τον Αιγέα Πλωμαρίου και την πρωτοπόρο του Βορείου ομίλου της Β ‘ ΕΠΣΛ την Καλλονή.