![](https://athlitikometopo.gr/wp-content/uploads/2022/03/asteras_vlachioti_panathinaikos.jpg)
Η ομάδα της Σπάρτης το τελευταίο τετράμηνο μετράει μόλις 4 νίκες. Η τέταρτη ήταν σήμερα κόντρα στον Παναθηναϊκό Β’ με 3-1. Μέχρι τότε; Μία απέναντι στην κρητική Επισκοπή, μία με τον Διαγόρα και μία απέναντι στη Ρόδο. Και οι τρεις ομάδες από νησιά!
Σήμερα έφτασε η στιγμή να ξεπεράσουν το συγκεκριμένο σερί και να επικρατήσουν και απέναντι σε σύλλογο της ηπειρωτικής Ελλάδας… Άλλο ένα βήμα για τον Αστέρα στην προσπάθειά του για παραμονή.